BUX 138364.64 0,54 %
OTP 44390 0,93 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több pénz folyik be luxusadóból

Az idén várhatóan több mint 400 magánszemély és 47 cég tulajdonában lévő ingatlan után fizetnek luxusadót a fővárosban. A befizetett összeg évről évre nő.

2008. március 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jogszabályváltozás következtében idén először már a nem magánszemélyeknek is kell fizetniük luxusadót, ha százmillió forintnál nagyobb értékű lakás vagy üdülő van a tulajdonukban. Várhatóan 164 millió forint lesz a luxusadó-bevétel Budapesten, melyből a magánszemélyek 416 ingatlan után körülbelül 134 millió forintot, a társaságok 47 ingatlan után 30 millió forintot fizetnek majd be - mondta lapunknak Kéhl Adrienn, a fővárosi önkormányzat adóügyosztályának vezető tanácsosa. A benyújtott bevallások alapján megállapított legalacsonyabb fizetési kötelezettség több mint kétezer forint, a legmagasabb pedig meghaladja a kétmillió forintot.
Luxusadó címén egyre több bevétel folyik be a fővárosi büdzsébe. A bevétel növekedése több okra is visszavezethető. Egyrészt az adónem beépült a köztudatba, valamint az elmúlt két évben megépült új lakóingatlanok használatba vétele miatt egyre több új tulajdonos jelentkezik be, másrészt az adónem bevezetése óta folyamatosan indított ellenőrzések következtében bővül az adóalanyok köre.
Tavaly az adóügyosztály 63 lezárt ellenőrzést végzett a luxusadóhoz kapcsolódóan. A befejezett vizsgálatok során a revizorok összesen 1,69 millió forint adókülönbözetet állapítottak meg, 421 ezer forint adóbírságot, 51 ezer forint késedelmi pótlékot és 65 ezer forint mulasztási bírságot róttak ki. Az ellenőrzéseket egyébként javarészt a rendelkezésre álló adásvételi szerződések adatai alapján indítja el az önkormányzati adóhatóság - az adatokat az APEH-tól szerzik be.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet