BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szigeti ellenőrzés: az adózók fele volt "sáros"

Az adóellenőrök is figyelemmel kísérték a Sziget Fesztivált: az APEH emberei a vizsgálatok felénél tártak fel hiányosságokat.

2006. augusztus 17. csütörtök, 15:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az adóhivatal közleménye szerint volt olyan adózó, akinek a szigetre kitelepült egyik pavilonjában sem rögzítette a bevételeket a pénztárgépben, a negyedik helyszínen pedig bejelentés nélkül foglalkoztatta alkalmazottait. Az ellenőrzések alapján kiderült, hogy a vállalkozók a kiszolgálást végző alkalmazottakat a legtöbb esetben szabályosan vezetett alkalmi munkavállalói könyvvel foglalkoztatták. A vendéglátósok mellett az egyéb szolgáltatást nyújtó adózókat is vizsgálták az APEH emberei. Ennek keretében például grafológiai elemzést kértek, de a körültekintő elemzés ellenére sem állított ki nyugtát az adózó. Az ellenőrzések során kiderült, hogy a korábbi évekkel szemben az idén valamennyi "szigeti" adózó rendelkezett pénztárgéppel, vagy kézi nyugtatömbbel, igaz, a bevétel-eltitkolás aránya még mindig igen magas.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet