Az adóhivatal közleménye szerint volt olyan adózó, akinek a szigetre kitelepült egyik pavilonjában sem rögzítette a bevételeket a pénztárgépben, a negyedik helyszínen pedig bejelentés nélkül foglalkoztatta alkalmazottait. Az ellenőrzések alapján kiderült, hogy a vállalkozók a kiszolgálást végző alkalmazottakat a legtöbb esetben szabályosan vezetett alkalmi munkavállalói könyvvel foglalkoztatták. A vendéglátósok mellett az egyéb szolgáltatást nyújtó adózókat is vizsgálták az APEH emberei. Ennek keretében például grafológiai elemzést kértek, de a körültekintő elemzés ellenére sem állított ki nyugtát az adózó. Az ellenőrzések során kiderült, hogy a korábbi évekkel szemben az idén valamennyi "szigeti" adózó rendelkezett pénztárgéppel, vagy kézi nyugtatömbbel, igaz, a bevétel-eltitkolás aránya még mindig igen magas.
