BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hosszabbított az adóhivatal

Két héttel meghosszabbította az elektronikus adóbevallások határidejét az APEH. Eredetileg a hét végéig kellett volna benyújtani az internetes adóbevallásokat 51 ezer vállalkozásnak, azonban az új adózási mód kifogott a fejlesztőkön, akiknek nem sikerült zökkenőmentessé tenni a rendszer működését - írja a Népszabadság.

2006. május 10. szerda, 08:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A panaszok hatására döntött úgy az adóhivatal, hogy május 31-ig moratóriumot hirdet: addig a napig nem sújtja bírsággal azokat, akik késve vagy hibásan nyújtják be a bevallásukat. A moratórium azonban csak a bevallásokra vonatkozik, a fizetési kötelezettségeket május 12-ig teljesíteni kell. Az APEH elektronikus rendszerével nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudtak kapcsolatot létesíteni eddig a bevallásra kötelezettek, s ha a kapcsolat létre is jött, a bevallásokat a rendszer hibaüzenettel visszadobta. Az APEH illetékese szerint a rendszer biztosan fogadja és áttölti a bevallásokat a hibaüzenet ellenére is. Az 51 ezer cég közül eddig csak 1100 érkezett meg az ügyfélkapun keresztül, 4500 cég nem is regisztráltatta magát, közülük háromezerrel még az APEH-nek sem sikerült kapcsolatot létesítenie.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet