Ez azt követően vált lehetővé, hogy a Nemzeti Hírközlési Hatóság január 6-án nyilvántartásba vette a PSZÁF által 40 millió forintért kifejlesztett, elektronikusan hitelesített tagdíjbevalló szoftvert.
A programot térítésmentesen bocsátják a foglalkoztatók, a pénztárak, illetve az APEH rendelkezésére. A program CD-n, vagy a PSZÁF honlapján érhető el. A 18 magánnyugdíjpénztárnak bevallást küldő 400 ezer foglalkoztató közül mintegy 29 ezer már most is mágneslemezen nyújtja be a bevallást egy régebbi szoftver segítségével.
