BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hetilappá zsugorodik a Magyar Nemzet és 12 megyei lap – tovább bomlik a Mediaworks-rendszer

A kiadó szerint a változtatás célja az olvasmányosabb, tartalmasabb megjelenés.

2026. június 25. csütörtök, 19:10

Fotó: MTI/MTVA / Róka László - A Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) éa a Mediaworks Magyarország egyik legnagyobb médiavállalata székházának bejárata
A Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) éa a Mediaworks Magyarország egyik legnagyobb médiavállalata székházának bejárata
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Augusztus 1-jétől hetilappá alakul a Magyar Nemzet és tizenkét vármegyei napilap - írta a Media1 a Mediaworks közleményére hivatkozva.

Az MTI írása szerint a Mediaworks Hungary Zrt. közleménye alapján hetilappá alakul a Békés Megyei Hírlap, a Délmagyarország, az Észak-Magyarország, a Fejér Megyei Hírlap, a Hajdú-bihari Napló, a Kelet-Magyarország, a Napló, a Petőfi Népe, a Somogy Megyei Hírlap, a Tolnai Népújság, az Új Dunántúli Napló és az Új Néplap. Az említett megyei lapok a Magyar Nemzettel együtt szombatonként fognak megjelenni.

A közlemény szerint „az új hetilapok tartalmasabb, olvasmányosabb formában jelennek meg, nagyobb hangsúlyt kapnak a hosszabb írások, interjúk, riportok, elemzések, háttéranyagok, véleménycikkek, valamint a közéleti, gazdasági, kulturális, társadalmi és helyi közösségi témák″ - írta a Media1.

Bizonyos hírek továbbra is digitális csatornákon, a print termékek weboldalain érhetők majd el, a megújuló nyomtatott lapok pedig a tájékozódást, a megértést és az élményszerű olvasást szolgálják.

Ahogy a Mediaworks hangsúlyozta, „a Magyar Nemzet és a vármegyei lapok hagyománya, szellemisége, helyi és országos beágyazottsága, valamint szakmai minősége megmarad". A megújulás nem szakítás az eddigi értékekkel, hanem azok megerősítése korszerűbb formában - tették hozzá.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet