Augusztus 1-jétől hetilappá alakul a Magyar Nemzet és tizenkét vármegyei napilap - írta a Media1 a Mediaworks közleményére hivatkozva.
Az MTI írása szerint a Mediaworks Hungary Zrt. közleménye alapján hetilappá alakul a Békés Megyei Hírlap, a Délmagyarország, az Észak-Magyarország, a Fejér Megyei Hírlap, a Hajdú-bihari Napló, a Kelet-Magyarország, a Napló, a Petőfi Népe, a Somogy Megyei Hírlap, a Tolnai Népújság, az Új Dunántúli Napló és az Új Néplap. Az említett megyei lapok a Magyar Nemzettel együtt szombatonként fognak megjelenni.
A közlemény szerint „az új hetilapok tartalmasabb, olvasmányosabb formában jelennek meg, nagyobb hangsúlyt kapnak a hosszabb írások, interjúk, riportok, elemzések, háttéranyagok, véleménycikkek, valamint a közéleti, gazdasági, kulturális, társadalmi és helyi közösségi témák″ - írta a Media1.
Bizonyos hírek továbbra is digitális csatornákon, a print termékek weboldalain érhetők majd el, a megújuló nyomtatott lapok pedig a tájékozódást, a megértést és az élményszerű olvasást szolgálják.
Ahogy a Mediaworks hangsúlyozta, „a Magyar Nemzet és a vármegyei lapok hagyománya, szellemisége, helyi és országos beágyazottsága, valamint szakmai minősége megmarad". A megújulás nem szakítás az eddigi értékekkel, hanem azok megerősítése korszerűbb formában - tették hozzá.
