BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bejött a magyar Aldi kísérlete: átadták a századik sütőolaj-gyűjtőt

Tizenöt hónap alatt 100 tonna használt sütőolajat gyűjtött össze az Aldi. Eredetileg 11 gyűjtőponttal kezdte a boltlánc, most átadta a századikat.

2022. április 6. szerda, 07:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon évente mintegy 25 ezer tonna használt étolaj keletkezik a háztartásokban, ennek mindössze nagyjából 2 százalékát, körülbelül 500 tonnát kerül begyűjtésre. Az Aldi Magyarország és a Biofilter Környezetvédelmi Zrt. ezen akart változtatni, amikor 2020-ban együttműködési megállapodást kötött - közölte a boltlánc. 

2020 végén 11 Aldi-üzlethez telepítettek sütőolaj-gyűjtőt, a program sikere miatt egyre több boltnál jelentek meg újabbak. Most pedig átadták a századikat. Az Aldi szerint 2020 decembere óta eltelt mintegy 15 hónap során a vásárlók 100 tonnányi használt sütőzsiradékot adtak le  gyűjtőpontokon, vagyis éves szinten mintegy 15 százalékkal nőtt a Magyarországon visszagyűjtött, a környezetet jelentősen terhelő használt étolaj mennyisége.

A használt sütőolaj gyűjtése és leadása nagyon egyszerű, hiszen a kihűlt étkezési olajat elég egy műanyag palackba visszatölteni, majd az áruházaknál kihelyezett tárolókba dobni, az elszállításról és az újrahasznosításról az országos begyűjtőhálózattal rendelkező Biofilter Zrt. gondoskodik. A használt étolaj értéket képvisel, hiszen az ülepítés és dekantálás után keletkező tisztított, használt olaj gyakorlatilag 100 százalákban újrahasznosítható.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet