BUX 139192.62 1,14 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőig újra tömegesen tesztelik a pedagógusokat

A január 4-i iskolakezdés előtt ismét megkezdődött az iskolákban és az óvodákban dolgozók tömeges tesztelése. Szombaton és vasárnap az országban 99 kijelölt helyen vesznek mintákat azoktól, akik december 31-ig regisztrálták magukat - írja a Telex.hu.

2021. január 2. szombat, 12:03

Fotó: MTI Fotó / Mónus Márton
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfőig folyamatosan tesztelik a pedagógusokat az oktatás és az óvodai nevelés 2021-es megkezdése előtt. A tesztelési lehetőséget a szakképzési intézmények dolgozóira is kiterjesztették, ahol ugyan január 11-ig digitális munkarendben folyik az oktatási munka, de a szakmai gyakorlatok, konzultációk miatt lehetnek olyan oktatók, akik találkoznak diákokkal.

A mentőszolgálat és a kormányhivatalok mintavételi pontjain már zajlik a tesztelés, amelyeket jelentős részben orvostanhallgatók végeznek - írja a Telex. Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár december 29-én, kedden azt mondta: addig 7400 iskolai és óvodai dolgozó regisztrált a tesztelésre. A tesztelést azoknak javasolják, akik tüneteket vettek észre magukon, illetve a téli szünetben történt kontaktusok miatt szeretnének megbizonyosodni arról, hogy nem fertőzöttek.

December eleje óta több körben volt már tömeges tesztelés a pedagógusoknál, akkor 181 ezer egészségügyi, szociális és oktatási dolgozó vett részt az ingyenes szűrésen. Az összes teszt 2,44 százaléka lett pozitív, ami 4436 pozitív esetet jelentett.

A szombat reggeli magyar adatok szerint újabb 1410 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 114 beteg.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet