BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs jó napjuk a bankoknak: sorra akadnak el a rendszerek

Az OTP után a Sberbanknál is hiba lépett fel. Nem sikerült elkönyvelni a tranzakciókat.

2020. június 16. kedd, 14:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Olvasónk jelezte, nem csak az OTP-nél vannak gondok az internetbank működésével, de a Sberbanknál is. "A Sberbank telefonos ügyfélszolgálatán kapott infó szerint rendszerprobléma van. Az ügyfelek a valóságtól eltérő egyenlegeket is láthatnak netbankjukba lépve, illetve van, akinél az egyenleg negatív előjelet kapott. Azzal nyugtatnak, a számlatörténetben minden mozgás lekövethető, azonban az egyenlegek tekintetében a banki rendszer nem érzékeli hogy a tegnapi nap és a mai nap létezett volna illetve létezik" - írta levelében.

A bank hivatalos válasza szerint technikai probléma következtében a tegnapi számlamozgások nem könyvelődtek le a rendszerben. Jelenleg folyamatban van az érintett tételek feldolgozása, és azt ígérik koradélutánig minden hibát elhárítanak.

Az OTP rendszere azóta helyre állt, ismét elérhető a netbank és a mobiltelefonos Smartbank is.

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet