BUX 138410.77 0,57 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendkívüli közgyűlést hívott össze az MTA elnöke

Decemberre hív össze rendkívüli közgyűlést Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke, a téma az akadémiát megcsonkító törvény lesz - írja a hvg.hu a közgyűlési tagoknak írt meghívólevél nyomán.

2019. szeptember 11. szerda, 19:13

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az akadémiai kutatóhálózatot átvevő Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) már szeptemberben átveszi az MTA hálózatát, az MTA elnöke azonban továbbra is kitart amellett, hogy az ELKH-t létrehozó és az Akadémiát megcsonkító törvény sérti a tudomány szabadságára és a tulajdonra vonatkozó cikkeket az alaptörvényben, ezért az Alkotmánybírósághoz fordult - olvasható a portálon.

Lovász már korábban jelezte kollégáinak, hogy rendkívüli közgyűlést fog összehívni az MTA "működését érintő törvény kapcsán, valamint az ehhez kapcsolódó feladatok tárgyában". Mostani levelében pedig azt írta, a közgyűlést végül december 2-ára, 10 órára tűzték ki. A közgyűlés tárgysorozatáról az MTA Elnöksége hoz majd döntést az októberi ülésén.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet