BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezt akarja a Jobbik a bankoktól

Hatpontos csomagot dolgozott ki a Jobbik azzal a céllal, hogy megszűnjön egyes pénzintézetek, a bankszövetség és a kormány tranzakciós illetékkel kapcsolatos "összejátszása" - jelentette be Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke az MTI beszámolója szerint.

2019. január 17. csütörtök, 14:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Véleménye szerint az évi 200 milliárd forintnál is nagyobb tranzakciós illetéket a kereskedelmi bankokra vetették ki, ám ezek egy része annak ellenére változatlan díjakkal dolgozik, hogy a kormány január elsejétől megszüntette a 20 ezer forint alatti ügyletek terhelését.

Kifogásolta, hogy "amikor néminemű engedmény érhetné a polgárokat, a kormány hagyja, hogy az érintett bankok ezeket lenyeljék", a díjat áthárítsák ügyfeleikre, akikre azt ki sem vetették.

Az ellenzéki párt javaslatcsomagjának része, hogy a bankok fizessék meg a tranzakciós illetéket, ha pedig ezt nem sikerül elérni, szüntessék meg ezt a terhet. A bankadó mértékét visszaemelnék annak korábbi szintjére, visszahoznák a hitelintézeti járadékot, hogy "az érintett kereskedelmi bankok is vegyenek részt a közteherviselésben" - mondta Z. Kárpát Dániel.

Arra szólítjuk fel a kormányt, hogy bontsa fel az EBRD-vel kötött paktumot, amelyben vállalta, hogy semmilyen korábbi terhet nem rak a bankokra a devizahitel-károsultak helyzetének rendezése érdekében - közölte a politikus, a javaslatcsomagjuk részeként említve, hogy a jegybank osztalékként fizesse be az állami költségvetésbe mindenkori nyereségét.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet