BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két naperőmű építését támogatja a kormány

A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programban (KEOP) szereplő oroszlányi és felsőzsolcai fotovoltikus (nap)erőművek, közel hat és félmilliárd forintos támogatásáról döntött a kormány.

2017. augusztus 22. kedd, 06:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat melléklete szerint mind a két naperőmű beruházója az MVM Hungarowind Szélerőmű Üzemeltető Kft. Az első Oroszlány külterületén, a Bokodi-hűtőtó mellett épül, 20,6 megawatt beépített kapacitással és 17,2 megawatt névleges teljesítménnyel. Ennek a támogatása 3 milliárd 255 millió forintot tesz ki.

A Felsőzsolca és Onga között épülő másik erőmű beépített kapacitása 19,9 megawatt, míg a névleges teljesítménye 16,6 megawatt lesz. Ez évi 20,7 millió kilowattóra energiát értékesít majd. A támogatása pedig 3 milliárd 144 millió forint.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet