BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot buktak az egykori hajléktalan győri lottómilliomosok

A NAV végrehajtás alá vonta az Andraschek-házaspár győri vendéglátó vállalkozását. A család egykor hajléktalansorban tengődött, ám 2013-ban 636 millió forintot nyertek a Skandináv lottón. Azonban a saját cég alapítása úgy tűnik túl nagy falat volt nekik - a vendéglátóhelyiség több berendezését is lefoglalták a társaság több mint egymillió forintos adótartozása miatt.

2017. március 27. hétfő, 13:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kávézó veszteséges volt, havi szinten 600 ezer forint mínuszt termelt - magyarázta Nadraschek Lászlóné a Blikknek. \"Egyre csak öltem bele a pénzt. A dolgozóimat kifizettem, de a havi 350 ezer forintos járulékot már nem tudtam. A megtakarított pénzünket elcsalták tőlünk, így az adósság egyre csak halmozódott. A NAV 1 millió 50 ezer forint értékben foglalta le a fagylaltos pultot, a csokiszökőkutat és a tévét. Úgy döntöttem, bezárok\" - kommentált a lapnak.

Az asszony a kávézóval együtt szintén veszteséges büféjében is lehúzza a rolót március 31-én. Bár eddigi próbálkozásai dugába dőltek, hamarosan­ mégis új vállalkozást indít: bioszoláriu­mokat nyit.

Anikóék úgy döntöttek, bezárják a lottónyereményből nyitott kávézót el kell adnunk az öt kiadott in­gatlanunk egyikét. A lakáskiadásokból egymillió forint körül mozog a havi bevételünk. Ebből fe­dezzük a mindenkori kiadáso­kat, az autók üzemanyagát, a so­főrt és a közterheket. Andraschekék a kudarcot olaszországi nyaraláson pihenik ki.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet