BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcsra járatja magát az Opel Magyarország

Az Opel szentgotthárdi gyára az idén mintegy 630 ezer motor gyártását tervezi, megismételve a 2016-os, rekord év teljesítményét, amikor már gyakorlatilag teljes kapacitásán dolgozott az üzem - adta hírül az MTI.

2017. február 9. csütörtök, 19:27

Fotó: Napi Gazdaság / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyár februárban új motorvariáns gyártását kezdte meg, a 1,5 literes turbó benzinmotorok az Insignia új változatába kerülnek, ez a modell a tavasszal fog bemutatkozni a genfi autószalonon. Egy ilyen példány volt a 9 milliomodik, Szentgotthárdon készült motor is, amely csütörtökön jött le a gyártósorról - tájékoztatott az Opel Magyarország.

Az Opel 1992 óta gyárt motorokat Magyarországon. A termelés a Family-1 üzemrészben indult, amely tavaly is 158 ezer motort bocsátott ki. Ezek nagy része tengerentúli piacokra megy, több mint a fele Mexikóba.

A legkorszerűbb kis- és közepes benzinmotorokat, valamint a közepes dízelmotorokat az új, 700 millió eurós beruházással épült Flex gyár bocsátja ki, amely csaknem 40 féle motorvariánst gyárt. Itt készül az összes motor az új Astrába, amelyre 2015 óta 350 ezer darabos megrendelés érkezett.

Az Opel 1992 óta 1,4 milliárd eurót ruházott be Magyarországon, több mint 2300 embernek ad munkát Szentgotthárd térségében.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet