BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szakít a magyar sikercég

A magyar gyökerű LogMeIn informatikai vállalat a várakozásoknál is jobb, 83,3 millió dollár (23,3 milliárd forint) árbevételt ért el a július végéig tartó második negyedévben, ami 28 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit - közölte a távelérési, -felügyeleti és távtámogatási megoldásokkal foglalkozó IT nagyvállalat az MTI-vel.

2016. augusztus 9. kedd, 09:33

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tájékoztatás szerint a korrigált adózás előtti eredmény 21,4 millió dollár lett, 14,6 millió dollárral haladta meg az előző évit. A cég optimista várakozásai szerint a harmadik negyedévben 84,2-84,7 millió dollár közötti, míg az egész évre 333-335 millió dolláros bevételre számít.

A Magyarországon 370, világszerte ezernél is több embert foglalkoztató cég fejlesztői részlegének jelentős része Magyarországon működik, és folyamatosan, éves szinten átlagosan 20 százalékkal nő foglalkoztatotti létszáma. A LogMeIn a közelmúltban egyesült a Citrix GoTo nevű cégével, aminek köszönhetően tovább gyarapodott távelérésre specializálódott portfóliója.

A cégnél Magyarországon a főváros mellett Szegeden és Debrecenben döntő többségében informatikus dolgozik. A LogMeIn IT megoldásai olyan partnereket szolgálnak ki a globális piacon, mint a HP, Microsoft, Walmart, GE, vagy KFC - áll a tájékoztatásban.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet