BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljes gőzre kapcsolt Paks

Megszüntették a szakemberek az irányítástechnikai berendezés meghibásodását a paksi atomerőmű 1. blokkjánál, így pénteken kora délután már ismét száz százalékos teljesítményen üzemel.

2016. július 15. péntek, 19:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután a hibát elhárították a szakemberek, pénteken reggel elkezdték a csütörtökön leállított 1-es blokk terhelését. A reaktor 14.20-kor elérte a névleges 500 megawattos teljesítményszintjét - közölte Kovács Antal kommunikációs igazgató az MTI érdeklődésére.

Az atomerőmű 1-es blokkját egy irányítástechnikai berendezés áramellátásának, azaz betáplálásának kimaradása miatt csütörtökön reggel állították le az ilyen esetekre előírt terveknek és a nukleáris biztonsági előírásoknak megfelelően.

Fichtinger Gyula, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója az MTI-t tájékoztatta arról, hogy a jogszabályi kötelezettségnek, illetve a mindennapos gyakorlatnak megfelelően a hiba feltárása és elhárítása után kivizsgálják az okait, hogy a jövőben hasznosítsák a tapasztalatokat.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet