BUX 139032.34 1,02 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felszámolják az egyik legnagyobb magyar malomipari céget

Mivel a cég nem tudott megállapodni hitelezőivel, a bíróság megszüntette a komáromi Sikér Malomipari Zrt. elleni csődeljárást, így megkezdődhet az évi tízmilliárd forint feletti forgalmával az ágazat öt legnagyobbja közé tartozó cég felszámolása - írja szerdai számában a Világgazdaság.

2016. július 13. szerda, 08:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cikk szerint a cég négy év alatt árbevételét két és félszeresére növelte, 2013-ban 43,5 milliós osztalékot fizetett, a rákövetkező évben 90 milliós nyereséget ért el, ugyanakkor tavalyelőtti mérlege szerint 6,9 milliárd forintos adósságot halmozott fel.

Blázsik Ferenc főtulajdonos februári közlése alapján a lap arról ír: a vállalkozás sorsát a Széchenyi Bank bedőlése, a finanszírozó pénzintézetek visszalépése, a Gazdasági Versenyhivatal által kiszabott, 300 millió forint feletti kartellbírság és az ágazatban kibontakozott öldöklő verseny pecsételte meg.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet