BUX 138712.33 0,79 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkapkodták a magyarok az olimpia jegyeket

A Zika-vírus és a brazil belpolitikai válság ellenére jól fogynak az olimpiai jegyek. A magyar szurkolókat négy különgéppel szállítják Rióba.

2016. június 1. szerda, 14:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alig két hónappal a nyári olimpia előtt már alig van hely és jegy a magyar szurkolóknak. A riói ötkarikás játékokra a kizárólagos  partner, a Tensi szerezi a magyarországi utazásokat. A magyar kontingens háromnegyed már elkelt, a négy különgép utaslistája lassan betelik - mondta Boros József, a cég igazgatója a Napi.hu kérdésére.

Az Austrian Airlines Boeing 767-es chartergépén összesen 800-an utazhatnak a nyári játékokra. A különgép előnye, hogy nem kell kétszer-háromszor átszállni, és a Tensi \"úti csomagjaiban\" a magyar csapat tagjainak mérkőzéseire is lehet jegyet venni. Az egyénileg utazóknak az utóbbi kisebb problémát jelent, hiszen belépőjegyekből még van kínálat.

A hivatalos árlista szerint a legdrágább tiketteket a nyitó és záróünnepségre lehet venni - a Maracanában a kiemelt események legjobb helyeire akár 2 ezer dollárt is le kell szurkolni. A másik végletet a 15-20 dolláros belépők jelentik -  például a lovasfutamokra vagy a mountain bike versenyre lehet ennyiért belépőt vásárolni.

A belépőkkel szemben repülőjegyekből  már hiány van, de a legnagyobb problémát a szálláshelyek jelentik. Jó minőségű hotelt találni már szinte lehetetlen.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet