<banner>Fonyó Károly, Simicska Lajos üzlettársa ügyvédje, Óvári Győzőn keresztül reagált, egy nyilatkozatban, amit a sajtónak juttattak el ma reggel. Ebben az áll, hogy az anyacéghez, a TV2 Media Holdings Kft.-hez nem érkezett meg a TV2-csoport vételára, és hozzájárulását sem kérték a jogerős cégbírósági adatok megváltoztatásához - írja az Index.
</banner>
<banner>Mivel Fonyó Károly a Megapolis Media Zrt.-n keresztül a TV2 Media Holdings Kft. tulajdonosának tartja magát, nem érti, hogy vehették volna meg a tévét mástól, és mivel hozzájuk nem érkezett meg a vételár, ennek alapján az adásvételt semmisnek tekinti.
</banner>
<banner>Ha a Magyar Broadcasting Co. Kft. tényleg kifizette a ProSiebenSat.1 Media AG-t,akkor ez utóbbinak megszűnik a zálogjoga, ami meggyorsíthatja a folyamatban lévő cégeljárások befejezését. Ennek azért örülnek Fonyóék, mert így a cég eladásába eddig jogszerűen beleszóló Pro7Sat1 mostantól irreleváns lett, és a \"Kié a TV2?\" kérdésben a magyar bíróság fogja kimondani a végső szót - írja a lap.
</banner>
<banner><kapcs></kapcs></banner>
Vajna állítása szerint már régi vágya egy szórakoztató kereskedelmi televízió felépítése, Orbán Viktornak pedig csak említés szintjén szólt a TV2 megvásárlásáról, külön erről nem volt megbeszélés.
Vajna szerint ahhoz, hogy a TV2 sikeres legyen, nem a terjesztési díjakból származó bevétel, hanem a sok néző kell, ehhez viszont sokkal többet kell szánni az eddigieknél a tévéműsorokra.
Bár már a rádiós piacra is belépett, állítása szerint nem tervezi, hogy megvenné a Simicska érdekeltségébe tartozó Class FM frekvenciáját, aminek engedélye jövőre jár le.
