BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriásüzlet jöhet Magyarországon

Az olasz Eni eladná a harmadik legnagyobb hazai benzinkúthálózatnak számító Agipot - tudta meg a Népszabadság.

2015. augusztus 14. péntek, 08:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Értékesítés alatt áll a hazai töltőállomás-piac harmadik legnagyobb szereplője, az Agip-hálózat - értesült a Népszabadság több független forrásból.

A 180 magyaror­szági Agip-kút közel felét kitevő fran­chise-egységek ­tulajdonviszonyait az ügylet közvetlenül nem érinti. Az eladó az olasz Eni, amelynek másik hazai leányvállalata, a Tigáz idén lemondott a lakossági gázellátás jogáról. Az Eni elsősorban a saját anyagi problémái ­miatt fújt a térségben visszavonulót, Magyarországon lényegében már csak a Tigáz hálózatát tartja.

A láncot ellátó Eni Hungaria tavaly 1,2 milliárdos veszteségét 600 milliósra \"javította\".

A Népszabadság úgy tudja, hogy a kútláncnak több esélyes vevőjelöltje is van. A finisben érezheti magát például a lengyel PKN Orlen kezében lévő cseh Unipetrol, amely gőzelmével komoly közép-európai vetélytárs vethetné meg a lábát a Mol-birodalom központjában.A Mol is még versenyben van - ez azért különös, mert a magyar olajcsoport az utóbbi évek során egyszer sem szállt ringbe az amúgy gyakran eladósorba ke­rülő nagy hazai kútláncokért. Ennek okaként szakértők versenyjogi aggályokat emlegettek.

A térségben több kútláncot is felvásárló azerbajdzsáni állami Socar állítólag szintén felbukkant az ügylet körül, de sikerének nincs jele.

A jelenleg 74 Lukoil márkájú kutat üzemeltető Normbenz szintén pályázott a hazai Agipokra - erősítette meg a piaci híreket Fazakas Imre, a társaság áttételes résztulajdonosa. A második körbe azonban már nem jutottak be.

A MÁSZ-tagvállalatok közül júliusban a Mol 364, a Shell 193, az Agip 180, az OMV 169, a Normbenz (Lukoil név alatt) 74, a Mobilpetrol 41, a Mabanaft pedig (Oil! név alatt) 38 kutat üzemeltetett. Ezen túl mintegy hatszázra teszik a szervezeten kívüli \"fehér\" töltőállomások számát.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet