BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdos pert nyer az MVM

A Nád MPS-H Kft. immár jogerősen elvesztette azt a pert, amiben 9,6 milliárd forint kártérítést követelt a Magyar Villamos Művek Zrt.-től (MVM) egy meghiúsult projekt kapcsán - a Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön kihirdetett ítélete megerősítette a Fővárosi Törvényszéken tavaly megszületett első fokú ítéletet.

2015. május 28. csütörtök, 19:30

Fotó: Dömötör Csaba / Völgyi Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nád Kft. fellebbezése az első fokú ítélettel szemben nem volt alapos - közölte a Fővárosi Ítélőtábla. Álláspontja szerint nem történt olyan eljárási szabálysértés, ami indokolná az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezését, továbbá a Fővárosi Törvényszék megalapozottan mellőzte a felajánlott bizonyítást.

A még 2009-ben indított kártérítési per alapja az volt, hogy a magyar tulajdonban lévő Nád Kft. 2007 elején hitelből kezdte meg Bátonyterenyén egy mikroszaporító üzem építését, amely bázisa lett volna egy magyar nemesítésű növényen alapuló, országos energianád-termeltetői rendszernek. Ám több mint félmilliárd forint elköltése után leállt a projekt a félbemaradt finanszírozás miatt.

A bíróság nem találta bizonyítottnak, hogy a Nád Kft. befektetési és vagyonkezelési megállapodást kötött volna, és ennek értelmében kapott volna az MVM-től az Aquifex Ltd.-n és a Meinl Bankon keresztül három tételben összesen 3 millió eurót a projekt beindításához.

A Nád Kft.-val szemben időközben felszámolási eljárás indult, Bátonyterenyén pedig hét éve amortizálódik a több mint félmilliárd forintból félig megépült üzem.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet