BUX 138441.23 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beperelte Magyarországot három multi

Az étkezési utalványok rendszerének átszervezése miatt folynak a kártérítési perek.

2014. december 9. kedd, 07:44

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Három kártérítési eljárás is folyik Magyarország ellen a washingtoni választott bíróság előtt, valamennyit az étkezési utalványok rendszerének korábbi átszervezése miatt indították - írja a Magyar Hírlap keddi számában.

A francia Sodexo esetében jelenleg az eljárásrend kialakítása zajlik, a felek a lényeges kérdésekben már megállapodtak. A vállalat augusztusban nyújtotta be keresetét, míg a Le Cheque Déjeuner csoport már tavaly decemberben. A harmadik cég, az Edenred 2013 szeptemberében adott be kérelmet Magyarországgal szemben, az eljáró tanács idén márciusban alakult meg - derült ki a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium tájékoztatásából.

A testület júniusban elutasította Magyarország előzetes joghatósági kifogásait.

A lap megkeresésére a minisztérium részéről leszögezték, a kormány minden fórumon kiáll az Erzsébet-program mellett, amely a \"társadalmi szolidaritás egyik legsikeresebb programja Európában\".

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet