BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősíti magyarországi termelését a világcég

Tízmillió euró értékű beruházással bővíti nagykanizsai gyártóüzemét az amerikai Honeywell.

2014. október 6. hétfő, 12:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az üzemben ipari és épületfelügyeleti rendszerek alkatrészekeet gyártják. A jelenleg 12 ezer négyzetméteren működő gyár területe további ötezerrel nő, ami lehetőséget teremt egy lakossági gázszelepek és más, új termékek elektromechanikai alkatrészeinek gyártására szakosodott kiválósági központ létrehozására.

A magyar kormány 761,25 millió forint támogatással járul hozzá a 109 új munkahelyet teremtő bővítéshez- mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A Honeywell a Satronic gyár 1996-os megvásárlása óta van jelen Nagykanizsán. Jelenleg már 400 alkalmazott dolgozik a gyárban.

A Honeywell az 1960-as évek végétől működik Magyarországon. Jelenleg több mint 500 alkalmazottja van a cégnek az országban, akik három üzletágban dolgoznak: repülés- és űrtechnika, automatizálási és szabályozástechnikai megoldások, speciális anyagok és technológiák.

A miniszter elmondása szerint a vállalattal 2013 márciusa óta tárgyaltak, míg 5 tárgyalási fordulót követően az idén júliusban aláírták a megállapodást.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet