BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változott a pénztárgéprendelet

Akkor is jár az állami támogatás, ha az üzembehelyezési kóddal rendelkező üzemeltető a pénztárgép üzembe helyezésekor - tévedésből - nem a támogatásra jogosító üzembehelyezési kódot adta át az eladónak, vagy az eladó - szintén tévedésből - nem a támogatásra jogosító üzembehelyezési kódot használta fel a pénztárgép üzembe helyezésekor - az erről szóló nemzetgazdasági miniszteri rendelet a pénteki Magyar Közlönyben jelent meg.

2014. február 14. péntek, 22:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Amennyiben az eladó a pénztárgépet támogatással nem csökkentett, tehát teljes vételáron értékesítette, úgy az üzemeltető kérheti a támogatást az adóhatóságtól. A kérelemhez csatolni kell a felhasznált, vagy pedig fel nem használt üzembehelyezési kódról kiadott igazolás, valamint az értékesítésről kibocsátott számla másolatát is.

Ha az eladó a pénztárgépet támogatással csökkentett vételáron értékesítette, úgy a támogatás összegének kiutalását az eladó kérheti az adóhatóságtól. Itt is a kódról kiadott igazolás és a számla másolatát kell mellékelni a kérelemhez.

A kérelmeket az adóhatóság a beérkezésüktől számított 21 napon belül - határozattal - bírálja el. A kiutalás a határozat jogerőre emelkedésétől számított 15 napon belül történik.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet