BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Handelsblatt: az INA mindkét félnek gond

A Handelsblatt című német üzleti lap a Mol-INA-ügyről közölt elemzést szerdai számában.

2013. október 9. szerda, 13:38

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvény nagyító alatt című rovatban Orbán miniszterelnök bekapcsolódik címmel közölt írásban a szerző, Hans-Peter Siebenhaar kiemelte: a hosszan tartó vita Horvátországgal megterheli a Mol részvényét. Kifejtette: a Mol és a horvát kormány már egy évtizede vetélkedik az INA feletti ellenőrzésért, a magyar cég vezetője elleni elfogatóparancs pedig egy \"előzetes csúcspont\" ebben a folyamatban. Miután a Mol a magyar kormányhoz fordult segítségért, Orbán Viktor is bekapcsolódott a vitába - tette hozzá.

Hangsúlyozta: az INA \"mindkét félnek gond\". A cég sürgős beruházásokra szorul, hogy versenyképessé válhasson, a modernizációt azonban gátolja \"az ármánykodás a kulisszák mögött\".

A magyarok szerint a horvátok egyetlen célja az INA újraállamosítása - írta a Handelsblatt elemzője. Hozzátette: a helyzet rendezésére nem látszik lehetőség, az viszont már látható, hogy a két ország közti vita hátrányos a Mol részvényesei számára.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet