BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Naperőmű épülhet Pécsen

Egy rekultiváció alatt álló területen húzna fel egy hatalmas napelemmezőt egy német cég hazai leányvállalata Pécsen - olvasható a Magyar Nemzet szerdai számában.

2013. augusztus 21. szerda, 08:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Sybac a belvárostól néhány száz méterre építene 7 megawattos naperőművet, ami nagyjából kétezer család éves fogyasztását fedezné. Lévai Béla, a társaság ügyvezetője a lapnak elmondta, hogy a beruházás nagysága függ az uniós forrásoktól és attól, hogy a szolgáltatóval milyen, az áram átvételére vonatkozó megállapodást tudnak kötni. A vállalat nemcsak a Dunántúlon terjeszkedik, az Alföldön is több munkájuk elindult augusztusban - derül ki a cikkből.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet