BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Raiffeisen-vezér: nincs valami nagy kedvünk növekedni Magyarországon

A Raiffeisen Bank International (RBI) megnyirbálja növekedési terveit egyes közép- és kelet-európai országokban - írja a Financial Times brit pénzügyi lap online kiadása.

2013. augusztus 4. vasárnap, 16:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztrák Raiffeisen a vasfüggöny leomlása után nagy lendülettel kezdett terjeszkedésbe a térségben, mostanra már 17 országra terjesztette ki működési területét és a régió harmadik legnagyobb hitelező pénzintézetévé nőtte ki magát. A terjeszkedési stratégia mögött álló Herbert Stepic vezérigazgató lemondása óta azonban találgatások ütötték fel a fejüket pénzügyi körökben a bank esetleges kivonulási szándékáról.

A júniusban vezérigazgatóként hivatalba lépett Karl Sevelda azonban kijelentette, hogy \"egyelőre\" nem tervezi a kivonulást egyetlen közép-európai piacról sem. Közölte viszont, hogy terjeszkedési erőfeszítéseit a bank hat piacra, Oroszországra, Lengyelországra, a Cseh Köztársaságra, Szlovákiára, Romániára és Ausztriára összpontosítja.

A többi piacon, elsősorban Délkelet-Európában pedig lassítani fogunk - mondta. Egyes piacokon viszont - tette hozzá Sevelda - zsugorítani készülünk. \"Ez elsősorban Szlovéniára igaz, de - tekintettel a jelenlegi helyzetre - nincs valami nagy kedvünk növekedni Magyarországon sem\" - idézi a Financial Times az RBI vezérigazgatóját.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet