BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenháromezer köbméter veszélyes anyag a Motimnál

Tizenháromezer köbméternyi, veszélyes anyagokat tartalmazó folyadékot mutatott ki a Motim Zrt. egyik mosonmagyaróvári vörösiszap-kazettájában a regionális környezetvédelmi felügyelőség - írta szombati számában a Kisalföld.

2013. február 9. szombat, 14:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cikk szerint a 4,7 hektáros tározó mintegy felét borította 60-65 centiméter magasan a folyadék. Ennek eltávolításáról ez év végéig, a porzásmentesítésről pedig jövő év közepéig kell gondoskodnia a társaságnak.

A felügyelőség a határozat esetleges fellebbezéstől független, azonnali végrehajtását rendelte el, \"súlyos kárral fenyegető helyzet megelőzése érdekében, figyelembe véve az elővigyázatosság elvét is\" - tette hozzá a Kisalföld.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet