BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lázár: az állam megmenti a húsipari munkahelyeket

A kabinet és az érintett önkormányzatok megmentik a gazdasági nehézséggel küzdő gyulai, pápai és kaposvári húsipari cégnél dolgozók munkahelyét - közölte Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár hétfőn, miután tárgyalt a három város polgármesterével és országgyűlési képviselőjével.

2012. december 10. hétfő, 15:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lázár elmondása szerint a polgármesterek és képviselők arról tájékoztatták, hogy komoly munkaerő-piaci problémát jelent a húsipari vállalatok gazdasági nehézsége és általában a magyar húsipar problémája. Ezért kérték a kabinet közreműködését a munkahelyek megmentésében, a kormány pedig vállalta, hogy mindhárom településen megadja a segítséget ahhoz, hogy a több száz munkahely - a beszállítókkal együtt több ezer ember megélhetése - garantálva legyen - mondta Lázár János, kijelentve: \"meg fogjuk menteni ezeket a munkahelyeket\", majd hozzátette azt is, szeretné az ügyet még decemberben lezárni.

Arra a kérdésre, hogy milyen segítségre lehet számítani, az államtitkár azt válaszolta: egyelőre azért nem nyilatkozik konkrétumokról, mert a kormány és az önkormányzatok esetleges lépése üzleti érdekkörök szándékait sértené. A mostani tárgyalásról a kabinet szerdai ülésén tájékoztatja a kormánytagokat Orbán Viktor miniszterelnök. A hétvégén az MTI szerint mintegy százan tüntettek a húságazat helyzetének javításáért és a munkahelyek megtartásáért a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) előtt a Húsipari Dolgozók Szakszervezetének (HDSZ) szervezésében.

Több volt mint 100
A Húsipari Dolgozók Szakszervezetének Elnöksége a hiradásokban megjelent \"mintegy 100 fős\" részvételre vonatkozóan egy hétfőn kiadott közleményben tudatta: a 2012. december 8-án, Budapesten tartott húsos demonstráción - az alapszervezeti vezetők tájékoztatása alapján - 278 fő húsipari munkavállaló, HDSZ -tag vett részt: Szeged, Baja, Gyula, Nádudvar, Szolnok, Pápa, Kapuvár, Kaposvár húsüzemeiből. A demonstráción - a HDSZ tagjain kívül - az érdekképviselethez eljutott jelzések alapján mintegy 50 fő vett részt, az MSZOSZ tagszervezetei, más szakszervezetek, illetve társadalmi és szakmai szervezetek képviseletében - olvasható a közleményben.

A húsipari érdekképviselet petícióját Budai Gyula, a VM parlamenti ügyekért felelős államtitkára vette át. A petíció szerint a döntés a kormány kezében van, hogy elhárítsa a további húsipari csődöket. Egyben jelzik azt is: sem a tulajdonosok, sem a cégvezetők nincsenek abban a helyzetben, hogy a húsipar versenyképességét akadályozó feltételeken változtathassanak. Hangsúlyozták, hogy az egész magyar húsipar mély válságba került.

Közben hétfőn kiderült: két hónappal a Kapuvári Hús Zrt. után a gyárat üzemeltető másik társaság, a Kapuvári Bacon Kft. felszámolását is elrendelte a bíróság.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet