BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos hulladékprojekt záródott le a Dél-Alföldön

Befejezéséhez közeledik huszonhat dél-alföldi település hulladéklerakójának rekultivációja (képünk illusztráció), a földmunkák véget értek, és a növényzet telepítése is megtörténik a következő hónapokban - közölte Janotka János, a műszaki ellenőri feladatokat ellátó EUCON konzorcium projektvezető-helyettese hétfőn Szegeden.

2012. október 15. hétfő, 12:00

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 2,79 milliárd forint összköltségű, uniós támogatással megvalósuló beruházás célja a hulladék jelentette környezeti veszély csökkentése, és az évtizedekig szeméttelepként működő területek rehabilitációja - mondta a szakember a projektről tartott sajtótájékoztatón.

A tavaly, év elején elkezdődött beruházás során 26 Csongrád és Bács-Kiskun megyei település bezárt hulladéklerakó telepén depóniákba rendezték, tömörítették a gyakran évtizedek alatt összegyűlt szemetet, majd az így kialakított platókra a szivárgást megakadályozó vízzáróréteg és 40 centiméteres humusztakaró került. A depókat a területre hulló csapadékot összegyűjtő övárokkal vették körbe.

Az AKSD Városgazdálkodási Kft. és a Swietelsky Magyarország Kft. alkotta AS Szeged Konzorcium kivitelezőként 27 szeméttelepen összesen 483 ezer négyzetméteren mintegy 650 ezer köbméter hulladék ártalmatlanítását végezte el. A programban érintett két településről - Dócról és Baksról -, ahol a bezárt lerakók Natura 2000-es védelem alá eső területeket érintenek, elszállították az ott található mintegy 60 ezer köbméter hulladékot.

Karakas József, a Swietelsky Magyarország Kft. munkatársa elmondta, hogy a hónap végéig a depóniáknál és környezetükben befejeződnek a füvesítési munkák, ezt követően pedig megtörténik a fák és cserjék ültetése is, így várhatóan tartható lesz a kivitelezés december 21-i határideje.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet