BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több százmilliós fejlesztés Miskolcon

A műanyag alapú, főként ipari termékeket gyártó Star-Plus Műanyagipari Kft. új miskolci telephelyet adott át pénteken.

2012. szeptember 28. péntek, 18:26

Fotó: MTI
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csaknem 900 millió forintba került telephely átadásán Czomba Sándor, a nemzetgazdasági tárca foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára hangsúlyozta: elismerésre méltó, hogy egy cég válságos időszakban is hajlandó fejlesztésre, új munkahelyek teremtésére, százmillió forintok befektetésére, főként egy olyan gyárba, amely az ország egyik leghátrányosabb szegletében működik.

A kormány prioritása a leghátrányosabb helyzetű régiók támogatása, felzárkóztatása - tette hozzá az államtitkár. Emlékeztetett arra, hogy a kormány 2020-ig egymillió új munkahely megteremtését tűzte célul, ami sok ilyen \"kis\" fejlesztésből jön össze. Czomba Sándor megjegyezte: ettől kisebb célt nem tűzhettek ki, mert \"ennyi munkáskéz hiányzik a munkaerőpiacról\".

Az 1990-ben műanyag kerti bútorok és háztartási termékek gyártására alakult, Felsőzsolcán, Nyíregyházán és most már Miskolcon is gyárat működtető, csaknem háromszáz embert foglalkoztató Star-Plus barnamezős beruházásban építette meg miskolci gyárát, ahol műanyag alapú ipari termékeket is gyártanak.

A beruházáshoz majd\' 353 millió forintot nyert uniós és állami pályázaton a társaság, amely ennek a beruházásnak köszönhetően 45 dolgozóval növelte létszámát. A cég tavaly 4,6 milliárd forint árbevételt ért el, az idén pedig 5 milliárdot terveznek. A tulajdonosok az eredményről nem kívántak pontos adatot közölni, de annyit elmondtak, hogy a vállalkozás megalapítása óta minden évben nyereséges.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet