BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországon fejlesztett a világcég

Átadták az Unilever Magyarország veszprémi jégkrémgyárának 2,2 milliárd forintos beruházással készült, 65 új munkahelyet teremtő új hűtőházát, amely Európa egyik legkorszerűbb nagy kapacitású ilyen üzeme.

2012. május 25. péntek, 14:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A projekt az Új Széchenyi terv Közép-dunántúli operatív program keretén belül, összesen 558 millió forintos támogatással valósult meg. A beruházás révén egy négy blokkból álló, együttesen mintegy 12 ezer paletta kapacitású hűtőház jött létre a kapcsolódó épületekkel (kompresszorház, raktárak, árukiadó iroda, étterem, melegedő, öltöző, targoncatöltő), és 10 ezer négyzetméter hasznos alapterülettel. Az átalakítás során a csomagolóüzemet, az út- és parkolórendszert és a zöldfelületet is fejlesztették. A fejlesztés eredményeként csökkenni fog a veszprémi gyár szén-dioxid kibocsátása és vízfelhasználása.

A projektzáró ünnepségen Mihalovics Péter (Fidesz-KDNP) kormánybiztos elmondta: a beruházással Veszprém versenyképessége nő. Mintaértékűnek tartotta az Unilever működését, mert a város a következő 20 évre is számíthat a cégre, amely Európában mindenütt ismert terméket gyárt.

Porga Gyula (Fidesz-KDNP), Veszprém polgármestere szerint 20 éves sikertörténet az Unileveré: a cég 1992 óta, amikor a korábbi tejipari vállalat megvásárolásával megkezdte működését, folyamatosan gyarapodik; szép példája ez a privatizációnak. Úgy vélte, fontos a cég jelenléte a városban, mert komoly munkahely megőrző és teremtő feladatot lát el, és jelentősen hozzájárul a költségvetéshez, amelyből a közszolgáltatásokat biztosítják.

A veszprémi jégkrémgyár (amely az Algida jégkrémeket készíti) korábbi, 1800 palettás kapacitása messze elmaradt az igényektől, ezért a gyár az utóbbi években már külső pufferraktárakat használt a folyamatos szállítás biztosításához - mondta Szatóri László gyárigazgató. A most elkészült beruházás a gyár által 2008-ban indított háromütemű fejlesztési program második fázisát zárja le. Az első ütemben bővült a termelés, a második ütemben megvalósult a hűtőház fejlesztése, 2012-2015 folyamán pedig további kapacitásfejlesztés zajlik majd az üzemben: a 2009-es évi 40 millió literről 2015-ig 80 millió literre viszik fel a termelést - tette hozzá az igazgató.

A fenntarthatósági terv értelmében, az Unilever globális szinten vállalta, hogy miközben megkétszerezi forgalmát, felére csökkenti környezetterhelését 2020-ig. A most megvalósult beruházás e szempontoknak tökéletesen megfelel, ráadásul az átalakítással már most mintegy 10 százalékkal csökkenti a szén-dioxid kibocsátást - mondta a gyárigazgató.

A fejlesztés részeként az új hűtőházban a jelenlegi legkorszerűbb hűtéstechnológiát építették be, miközben az épületszerkezet kialakításánál a leghatékonyabb hőszigetelési megoldásokat alkalmazták. A hűtőházi és a kültéri világítást automatikusan vezérelt LED lámpák biztosítják, és a tetőről összegyűjtött csapadékvizet hűtővízként használják fel. A gyárban keletkező hulladékhőt az iroda- és a kiszolgáló területek fűtésére, illetve a használati meleg víz előállítására fordítják. A beruházásnak köszönhetően 65 új munkahely jött létre.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet