BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország ott lesz a foci Eb-n

Két stadion füve is Felsőpakonyból érkezik majd a lengyelországi labdarúgó Európa-bajnokságra − írja a FourFourTwo magazin.

2012. május 8. kedd, 21:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az UEFA által felkért független szakértő cég, az STRI a mi füvünket találta alkalmasnak, nekünk sikerült megfelelnünk a rendkívül szigorú feltételeknek − mondta Hegyi Gerhard, a Marchfeldrasen Kft. osztrák−magyar tulajdonosa, aki hozzátette, a szállítás és a telepítés csak most kezdődik Wroclawban és Poznanban. Az európai szövetség szigorú szabályokat ír elő a pálya gyepével kapcsolatban: a fűnek pontosan 23 milliméter magasnak kell lennie. A pályát 23 párhuzamos sávra osztják, amelyek egyenként 5,5−6,1 méter közötti szélességűek lehetnek.

A felsőpakonyi cég − ahol közel száz hektáron foglalkoznak gyepgyártással − szállított már füvet az előző, 2008-as osztrák−svájci rendezésű Eb klagenfurti és innsbrucki pályájához, de felsőpakonyi fű található a salzburgi Red Bull Arenában, a bolgár Levszki Szofija, a román Petrolul Ploiesti, valamint a szlovén Ljubljana Stozice stadionjában. Magyarországon a Videoton és a felcsúti Puskás Akadémia pályájának gyepszőnyegét is a Marchfeldrasen Kft. készítette.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet