BUX 138708.55 0,79 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öten jelentkeztek az új frekvenciapályázatra

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nyilvántartásba vette a 26 gigahertzes (GHz) frekvenciapályázatra jelentkező öt szolgáltatót - közölte az NMHH.

2012. február 17. péntek, 16:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A döntés értelmében a Telenor Magyarország Zrt., a Magyar Telekom Nyrt., a GTS Hungary Kft., az MVM Zrt. és a Vodafone Magyarország Zrt. nyújtott be alakilag érvényes, így a pályázati eljárásban nyilvántartásba vehető jelentkezést. A pályázati eljárás részvételi nyilvántartásba vételi szakasza lezárult, a nyilvántartásba további jelentkező nem vehető fel - közölte a médiahatóság.

Az NMHH tavaly novemberben hirdette meg a pályázatot a 26 gigahertzes frekvenciasáv használati jogosultságának értékesítésére. A hatóság elsődleges célja a meghirdetett értékesítéssel az, hogy a rendelkezésre álló véges erőforrás, a frekvenciakapacitás hatékonyan hasznosuljon, valamint ösztönzően hasson a szolgáltatók által tervezett hálózatfejlesztésekre.

További célként fogalmazódott meg az is, hogy az értékesítés élénkítse a mobilpiaci versenyt, és ezáltal javuljon a szolgáltatások minősége, az előfizetők érdekeinek védelme.

A meghirdetett frekvenciacsomag 26 darab alapblokkot tartalmaz, amelyek a legkorszerűbb, harmadik és negyedik generációs mobilszolgáltatások hálózatának kiépítését támogatják, illetve más adatátviteli összeköttetések kiépítésére alkalmasak.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet