BUX 138610.43 0,72 %
OTP 44530 1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oszkó: ezt a kormány elbaltázta

A második Orbán-kormány nem élt azokkal a lehetőségekkel, amelyeket a Bajnai-kormány ajánlott fel, s a másfél éves halogatás, az állami pénzeknek a nemzeti légitársaságba pumpálása okozta végül, hogy Brüsszel tiltott állami támogatás miatt megbüntette a Malévot - mondta Oszkó Péter a Népszavának.

2012. február 4. szombat, 09:34

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Választhattunk, hogy hagyjuk csődbe menni a Malévot, vagy keresünk valamilyen megoldást a továbbélésre. Egyeztettünk az akkori ellenzéki párt, a Fidesz politikusaival, főleg Varga Mihállyal, de egyszer Fellegi Tamással is - mondta a Népszava szombati számának a Bajnai-kormány pénzügyminisztere.

Oszkó Péter szerint a fideszes politikusokkal egyetértésben úgy határoztak, igyekeznek megmenteni a társaságot. Megvolt annak a lehetősége, hogy a Malév a későbbiekben önállóan működhessen tovább. A Fidesz írásban is jelezte egyetértését a Bajnai-kormány intézkedéseivel - mondta.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet