BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végre léptek: betiltják a fogyasztói csoportokat

A 2012-es költségvetést megalapozó egyes törvények között kapott helyet a fogyasztói csoportok szervezésének tiltását szolgáló passzus: 2012-től nem lehet ilyen csoportot szervezni.

2011. november 17. csütörtök, 08:35

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hitelválság nyomán lendületet kapott, hézagosan szabályozott fogyasztói csoportok betiltását tavaly kezdeményezte a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) - írta a Népszabadság.  A felügyelet szándéka az volt, hogy büntetőjogi tényállássá tegye a fogyasztói csoport szervezését. A parlament előtt lévő javaslatból úgy tűnik, a PSZÁF feladatköre bővül azzal, hogy a fogyasztói csoportokkal szemben a felügyeletnek kell majd eljárnia.

A meglévő csoportok tagjai nem lélegezhetnek fel, mert a javaslatban leszögezik, hogy a későbbiekben szükség lesz további állami beavatkozásra.

A fogyasztóvédők szerint rendkívül problémás, jellemzően a hitelképtelen emberek becsapásából élő csoportszervező cégekkel szemben \"exlex\" helyzetük miatt eddig csak a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) tudott eljárni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat címén. A GVH-nál a lapnak elmondták: jelenleg nyolc, fogyasztói csoporttal kapcsolatos ügyük van folyamatban.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet