A Napi Gazdaság hétfői számának cikke
Elkezdődött az üzemszerű termelés a Pernix Pharma Gyógyszergyártó Kft. közelmúltban, zöldmezős beruházással elkészült új zalaegerszegi üzemében - értesült lapunk. Ha a társaság rendelésállománya tovább nő, nem kizárt, hogy a gyártóbázist, elsősorban a logisztikai központot tovább bővítik.
Bakos Gábor ügyvezető igazgató a pénteki avató ünnepségen elmondta: a jelenleg mintegy 1500 négyzetméteres gyárat 194 millió forintos költséggel építették fel, a program megvalósítását 61 millió forint értékű uniós támogatás segítette. A még 2000-ben létrehozott társaság - amely több hazai és külföldi gyógyszergyár számára végez bérmunkát - a folyamatosan növekvő megrendelések miatt a foglalkoztatottak számát is bővíti.
A Pernix Pharma korábban a belvárosban egy bérelt telephelyen működött, ám fejleszteni ott már nem tudtak, kicsi és korszerűtlen raktárbázisuk nehezen volt megközelíthető. A humán gyógyszerek és gyógyhatású készítmények mellett különböző kozmetikumokat, táplálékkiegészítőket, valamint állatgyógyászati termékeket előállító társaságnak az elmúlt évek során különösen a külpiacokon sikerült jelentős eredményeket elérnie. Termékeiknek immár több mint 60 százalékát exportálják. A jelenleg már több mint 30 dolgozót foglalkozató cég nettó árbevétele tavaly csaknem 50 millió forinttal csökkent, ám üzemi eredménye tovább nőtt és meghaladta a 36 millió forintot. A Pernix Pharma az idén és különösen jövőre további jelentős forgalomnövekedéssel kalkulál.
