BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapesten bővít a Continental

A Continental budapesti gyárában új fejlesztéseket valósítanak meg, amelynek eredményeként 2012 végéig további 175 új munkahely létesül a Continental Automotive Magyarország Temic Telefunken Microelectronic Hungary Kft-nél.

2010. augusztus 30. hétfő, 17:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új projektek keretében a gyárat olyan új gyártósorokkal és technológiákkal szerelik fel, amelyekkel további innovatív autóipari termékek gyártása valósulhat meg. Így például tervezik hibrid meghajtó rendszerek elektronikai vezérlőegységeinek gyártását, de kormányművezérlő rendszerek és EBS-fékvezérlő elektronikák készítését is. Az új projekteknek köszönhetően 2012 végéig további csaknem 200 mérnöknek és gyártómunkásnak létesít a vállalat munkahelyet - értesült az MTI.

A húsz éve működő budapesti gyár termékpalettájában fékrendszerek, komfort- és karosszériaelektronikák, szenzorklaszterek, elektronikus menetstabilizáló rendszerek, hibrid meghajtó rendszerek elektronikai vezérlőegységei, alvázelektronika, olajszenzorok szerepelnek. A Continental Magyarországon jelenleg 1200 alkalmazottat - köztük 300 mérnököt - foglalkoztat, s eddig mintegy 140 millió eurót ruházott be fejlesztésre.

A korábbi információk szerint a kőbányai Continental Automotive Magyarország Temic Telefunken Microelectronic Hungary-nél a fejlesztésére a következő években mintegy 7 milliárd forintot fordítanak. Az autóipari hűtő- és fűtőberendezések tömlőit gyártó, makói székhelyű ContiTech Fluid Automotive Kft. pedig az idén mintegy 5 millió euró - mintegy 1,4 milliárd forint - értékű kapacitásbővítő beruházást hajt végre.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet