BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A MÁV korábbi elnöke vezeti a Magyar Energia Központot

A Magyar Energia Központ Nonprofit Kft. ügyvezetőjének nevezte ki Andrási Miklóst, a MÁV Zrt. korábbi elnökét a nemzeti fejlesztési miniszter.

2010. augusztus 28. szombat, 15:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Energia Központ Nonprofit Kft. a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium háttérintézménye, elsőrendű feladata, hogy a megújuló energia programot és az energiatakarékosságot segítse - mondta az MTI-nek Andrási Miklós.

Az említett programokra, így az úgynevezett panelprogramra - amelynek keretében a panellakások energiatakarékos átalakítását lehet pályázati pénzek révén előmozdítani - évente több tízmilliárd forintos támogatást nyújt az Európai Unió és a magyar költségvetés.

A pályázati pénzek elbírálásában, elosztásában és koordinálásában fontos szerepe van a Magyar Energia Központnak - közölte Andrási Miklós.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet