BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a létszámcsökkentés az OTP-nél

Ebben az évben a bank egészében - így az informatikai területen is - a létszámcsökkentés megvalósítása 2009. májusától több szakaszban történt, és további munkafolyamat-racionalizálással 2010-ben is folytatódik - közölte az OTP Bank médiakommunikációs osztálya.

2009. december 16. szerda, 13:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idén megvalósított intézkedések eredményeként a 2008. év végi 8189 fős zárólétszámhoz képest 2009. novemberének végére a munkavállalói létszám 7853 főre csökkent.

A pénzintézet közleménye szerint az OTP Bank évek óta korszerű módszertanon alapuló, követhető kapacitásmenedzselési eszközt működtet. A legnagyobb magyarországi hitelintézet kialakított gyakorlatának megfelelően, üzletpolitikai céljaihoz és működési hatékonyságához rendelten rendszeresen elemzi a munkavállalói létszámot.

A bank szerint az általa alkalmazott létszámmodell hangsúlyosan veszi figyelembe az üzlet- és üzemviteli folyamatokat, az előbbinél egyebek mellett a tranzakciószámok és állományok alakulását. A létszámkorrekció során a munkahelyek megőrzése érdekében a pénzintézet - közleménye szerint olyan eszközöket is alkalmaz, amelyek biztosíthatják a munkavállalói igények és a munkáltatói érdekek rugalmas közelítését, így egyebek között a hitelintézet törekszik a már korábban is alkalmazott részmunkaidős foglalkoztatás arányának növelésére.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet