BUX 138408.69 0,57 %
OTP 44350 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bizakodik a Class és a Neo is

A hajnalban elindult két új országos kereskedelmi rádiócsatorna vezetői nem tartanak a nehéz piaci helyzettől. A Neo gyors megtérülésre számít, a Class pedig piacvezető szeretne lenni.

2009. november 19. csütörtök, 09:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma nulla órától kezdte el sugározni adását a két új kereskedelmi rádió, a Neo FM és a Class FM a Sláger Rádió, illetve a Danubius helyén. A Neo a Radiocafé épületében, egy ideiglenes stúdióban kezdte meg működését, a Class pedig a Lánchíd Rádió székhelyén, de három teljesen önálló stúdióban startolt, melyet kifejezetten a csatorna számára építettek.

A két rádió műsorstruktúrája még nem ismert egészében. Hétköznaponként sok zene jellemzi majd a Neo FM-et, a reggeli show-t és a délutáni Ezeröcsi című műsort leszámítva - mondta a Napinak Hegyi György főszerkesztő. Sem korszakra, sem műfajra vonatkozó megkötés nem lesz, viszont nagyobb zenei merítésből fognak válogatni, mint a jelenlegi országos kereskedelmi rádiók, a műsoridő 35 százalékát kitevő magyar zene tizede két évnél nem régebbi dal lesz. Fő célunk, hogy a lehető legtöbb hallgatót megtartsuk a Danubius hallgatói közül, és minél több újabbat szerezzünk - tudtuk meg Pakots Zsolttól, a Class FM vezérigazgatójától.

Médiaügynökségi szakemberek szerint nincs könnyű helyzetben a két rádió hallgatottságmérés nélkül. Pakots szerint azonban a hirdetők nem félnek, sőt izgalmasnak találják az új helyzetet. A szerződéskötés folyamatos, azt azonban nem árulta el, hogy a reklámidő mekkora része kelt már el. A méréseket ugyanabban a rendszerben folytatják, ahogy eddig is történt a kereskedelmi rádiókban. Kádár Tamás, a Neót birtokló FM1 konzorcium vezérigazgatója lapunknak elmondta: tárgyalnak egy telefonos közönségmérésről és remélik, hogy decemberről már tudnak adatokat szolgáltatni.

Bízom abban, hogy 2010-ben a reklámpiac az ideinél jobb évet zár - mondta Kádár, aki szerint az, hogy új szereplők jelennek meg a piacon, segíthet megváltoztatni az elmúlt évek tendenciáit és visszafordítani a rádiós szegmens erodálódását. A vezérigazgató abban bízik, hogy a befektetés viszonylag rövid időn belül megtérül a konzorcium számára.

Bizonyos szegmensekben csökken a hirdetők aránya, cserébe viszont sok helyen erős növekedés érzékelhető - osztja az optimizmust Pakots is, aki szerint ma kevesebb személygépkocsit forgalmazó cég hirdet, de egyre több élelmiszer-forgalmazó jelenik meg a reklámokban. A hirdetők csoportja csak átalakul, reagál a változásokra, de jelentősen nem csökken, ezért nem aggódunk - mondta a Class FM vezérigazgatója, aki szerint minél hamarabb piacvezetők szeretnének lenni az országos rádiók között.

Szerényi Szabolcs
Szerényi Szabolcs

Ez is érdekelhet