BUX 139069.32 1,05 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romlott a Viasat eredménye

Az első negyedévben elért 6 százalékos bevételnövekedés után 11 százalékos csökkenéssel zárta a második negyedévet a Viasat Hungária. A csatorna így 4 százalékos mínuszban zárja az első félévet 2008 azonos időszakához képest.

2009. július 23. csütörtök, 12:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A reklámbevételek visszaesését jelölte meg a visszaesés okaként Kocsis Attila, a Viasat Hungária vezérigazgatója mai sajtótájékoztatóján. Hozzátette azonban, hogy ez a csökkenés nem éri el a piaci átlagot, mely becslése szerint 15-20 százalékot tehet ki. A vállalat a mostani bejelentéssel kezdődően nem publikál eredményt és konkrét számadatokat, mindössze a teljes bevétel változását kommunikálják. Kocsis elmondta továbbá, hogy a Viasat kereskedelmi közönségaránya 8,2 százalék volt az első félévben, a hozzá tartozó TV6 pedig elérte a 1,5 százalékot a fő célcsoportjának tekinthető 18-39 éves férfi lakosság körében.

Szerényi Szabolcs
Szerényi Szabolcs

Ez is érdekelhet