A reklámbevételek visszaesését jelölte meg a visszaesés okaként Kocsis Attila, a Viasat Hungária vezérigazgatója mai sajtótájékoztatóján. Hozzátette azonban, hogy ez a csökkenés nem éri el a piaci átlagot, mely becslése szerint 15-20 százalékot tehet ki. A vállalat a mostani bejelentéssel kezdődően nem publikál eredményt és konkrét számadatokat, mindössze a teljes bevétel változását kommunikálják. Kocsis elmondta továbbá, hogy a Viasat kereskedelmi közönségaránya 8,2 százalék volt az első félévben, a hozzá tartozó TV6 pedig elérte a 1,5 százalékot a fő célcsoportjának tekinthető 18-39 éves férfi lakosság körében.
