BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két euróért elkelt a Photo Hall

Két euróért, azaz alig hatszáz forintért hat magánszemély vásárolta meg a Photo Hall láncot.

2009. június 23. kedd, 16:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hazai elektronikai üzlethálózatot a belga Spector Holding és egy, a cégcsoporthoz tartozó vállalkozás adta el a magyar befektetőknek - akik a vételáron felül átvállalták a Photo Hall közel egymilliárdos hitelállományát is. Ehhez szükséges volt a két nagy hitelező -Erste és OTP Bank - pozitív hozzáálására is. Pozsonyi Gábor aki új tulajdonosként és új ügyvezetőként is a cég élén áll kérdésünkre elmondta, hogy a magyar hálózat mellett a cégnevet is megvették - ez utóbbit csak hazánk területére.( A Photo Hall Luxemburgban, Belgiumban és Franciaországban is működtet boltokat.)

A Photo Hall tavaly 6 milliárdos bruttó árbevételt, és ezzel együtt veszteséget ért el, idén viszont már eddig is 15-20 százalékos forgalom visszaesést regisztráltak. Pozsonyi Gábor ugyanakkor kiemelte, hogy néhány termékcsoportban - laptop, kártyafüggetlen mobiltelefon - nincs forgalomcsökkenés és a cég szeptemberre pozitív üzleti eredményt érhet el.

Az új ügyvezető drasztikus kiadáscsökkentést vezet be - ezért minden lehetséges munka folyamatot kiszerveznek. Létszámleépítés ugyanakkor nem terveznek - így a háromfős vezetői testületből ketten továbbra is a cég élén maradnak. A Photo Hall továbbra is a világcégek magyarországi importőrein keresztül szerzi be árukészletét - vagyis saját behozatalt nem terveznek.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet