Közel 5 százalékkal csökkent az idei első negyedévben a hazai McDonald's éttermek forgalma - írja a Világgazdaság. Az év egészére az első negyedévnél kisebb mértékű csökkenést vár, de ennél bővebb előrejelzésbe nem bocsátkozott Radek Janalík, az étteremlánc hazai leányvállalatának ügyvezető igazgatója.
A társaság 79 millió vendéggel és az előző évinél 12 százalékkal nagyobb, 38,7 milliárd forintos forgalommal és a 2007-es 1,3 milliárd után 1,54 milliárd forintos üzemi eredménnyel zárta 2008-at. A 2003-ban indult McCafé kávézólánc forgalma meghaladta a 780 millió forintot tavaly, összesen 1,3 millió vendéggel. A lap információi szerint 2,5 milliárdot költött beruházásra a vállalat, ebből 5 új étterem, 8 McCafé nyílt, a jelenleg 99 étteremből és 30 kávézóból álló hálózat 9 egységét pedig felújították.
A válság hatására a korábbi tervek 5-7 új egysége helyett csak 2-3 éttermet nyitnak, 6-8-at pedig felújítanak - mindezt összesen 1,8 milliárd forintból. A dolgozói létszám nem változott az első negyedévben, a tervezett új éttermek viszont egyenként mintegy 60 új álláshelyet teremtenek - mondta Janalík.
