Válságkezelő programot dolgozott ki a kormány a hazai autóipar számára, nemcsak a gyártás, hanem a beszállítók támogatására, illetve a munkahelyek védelmére - írja a Népszava. Készül egy közútijármű-ipari akcióterv, illetve célorientált szak- és felsőfokú képzést kívánnak kialakítani, illetve a vállalkozások beszállítóvá válásának elősegítésére is külön programot hoznak létre a lap információi szerint.
Várhatóan átalakulnak a járműipari pályázatok feltételrendszerei, a munkahelyek megtartását pedig egy 1,5 milliárd forintos, a magasan képzett munkaerő alkalmazását támogató program segítheti. A Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetsége és a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE) helyesli a kormányzati szándékot, de úgy vélik, éppen a kereskedők és importőrök maradhatnak ki a programokból, bár az összességében 70 ezer munkahelyet jelentő szektor dolgozóinak 80 százaléka magasan képzett szerelő, autómérnök.
