BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Segítheti a kormány a hazai autóipart

A válságkezelő program a gyártást és a beszállítókat támogatná, illetve hozzájárulna a munkahelyek megtartásához - a kereskedők azonban hiányolják a rájuk vonatkozó részeket az elképzelésekből.

2009. május 22. péntek, 09:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Válságkezelő programot dolgozott ki a kormány a hazai autóipar számára, nemcsak a gyártás, hanem a beszállítók támogatására, illetve a munkahelyek védelmére - írja a Népszava. Készül egy közútijármű-ipari akcióterv, illetve célorientált szak- és felsőfokú képzést kívánnak kialakítani, illetve a vállalkozások beszállítóvá válásának elősegítésére is külön programot hoznak létre a lap információi szerint.

Várhatóan átalakulnak a járműipari pályázatok feltételrendszerei, a munkahelyek megtartását pedig egy 1,5 milliárd forintos, a magasan képzett munkaerő alkalmazását támogató program segítheti. A Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetsége és a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE) helyesli a kormányzati szándékot, de úgy vélik, éppen a kereskedők és importőrök maradhatnak ki a programokból, bár az összességében 70 ezer munkahelyet jelentő szektor dolgozóinak 80 százaléka magasan képzett szerelő, autómérnök.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet