Nincs csúszás Kecskeméten, a Daimler-Benz autógyárának 800 millió eurós beruházása az eredeti menetrendnek megfelelően halad - tájékoztatta a Népszabadságot Sztipichné Kozári Edina a cég magyarországi vállalatának kommunikációs vezetője. Idén kezdik el az üzem építését, 2012-ben pedig megindul a kompakt osztályú autók sorozatgyártása.
A lap információi szerint a közeljövőben már elkezdik a 2500 fős, évi 100 ezer darabos kapacitású gyár munkaerő-toborzását. Első körben termelési-, logisztikai-, minőségmenedzsment-, technikai szerviz-, IT-, személyzeti-, valamint beszerzési-, pénzügyi és kontrolling-szakembereket keresnek, az év második felében pedig hirdetéseket is feladnak majd. A kiválasztott munkatársakat képzésben részesítik, magyar és németországi helyszínen is folyik majd a felkészítés.
