BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem csúszik a Mercedes

Az előzetes menetrend szerint halad a Daimler-Benz 800 millió eurós beruházása Kecskeméten.

2009. május 20. szerda, 10:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nincs csúszás Kecskeméten, a Daimler-Benz autógyárának 800 millió eurós beruházása az eredeti menetrendnek megfelelően halad - tájékoztatta a Népszabadságot Sztipichné Kozári Edina a cég magyarországi vállalatának kommunikációs vezetője. Idén kezdik el az üzem építését, 2012-ben pedig megindul a kompakt osztályú autók sorozatgyártása.

A lap információi szerint a közeljövőben már elkezdik a 2500 fős, évi 100 ezer darabos kapacitású gyár munkaerő-toborzását. Első körben termelési-, logisztikai-, minőségmenedzsment-, technikai szerviz-, IT-, személyzeti-, valamint beszerzési-, pénzügyi és kontrolling-szakembereket keresnek, az év második felében pedig hirdetéseket is feladnak majd. A kiválasztott munkatársakat képzésben részesítik, magyar és németországi helyszínen is folyik majd a felkészítés.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet