Május 18-án írták alá a megállapodást a magyarországi Electro World áruházlánc eladásáról. Az új tulajdonos az EW Electro Retail Ltd., a román TechnomarketDomo Holding érdekkörébe tartozó vállalkozás, amely 250 áruházzal rendelkezik, 2008. évi árbevétele mintegy 600 millió euró volt. A műszaki cikkek piacán Délkelet-Európában vezető cégcsoport magyarországi megjelenésével alacsonyabb árakat, folyamatos akciókat ígér, és már 2009-ben két új Electro World áruház megnyitását tervezi.
A második legnagyobb európai elektronikai kereskedőlánc megtartja 16 csehországi, illetve 3 szlovákiai Electro World üzletét, a 8 lengyelországi üzlet sorsáról még nem döntöttek. A DSG a múlt hónapban vont be 311 millió font friss forrást átszervezési tervei felgyorsítása, illetve pénzügyi helyzete megerősítése érdekében.
A kiadott közlemény szerint a csoport közép-kelet-európai terjeszkedési stratégiájában kiemelt helyen szerepel a magyar és a szlovák piacra való belépés. Ennek első lépése a kilenc áruházból álló hazai Electro World-lánc megvásárlása, mellyel a cég jelentős piaci részesedést szerzett Magyarországon.
Mint a Napi Gazdaság két hete megírta, április 27-én 2,058 milliárd forintról 4,058 milliárd forintra nőtt az Electro World Magyarország Kft. törzstőkéje. A tőkeemelést az eddigi közvetlen tulajdonos, a Dixons-csoporthoz tartozó DSG Overseas Investment Ltd hajtotta végre. Ezzel az Egyesült Királyságban bejegyzett cég tulajdoni hányada csaknem 100 százalékra ugrott, ugyanis a tőkeemelésben a kisebbségi tulajdonos DSG International Holdings Ltd nem vett részt.A piaci pletykák már azt megelőzően arról szóltak, hogy az Electro World Magyarország eladósorba került - írta a Napi. A román Domo elektronikai lánc színre lépését az érintett cég akkor cáfolta.
Az Electro World jelenleg 432 főt foglalkoztat Magyarországon, és az év végéig mintegy 100 új munkahely megteremtését tervezi.
