BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld utat kapott a Mol hatalomátvétele

Az Európai Bizottság hétfőn feltétel nélkül jóváhagyta a Mol és a horvát kormány közötti részvényesi megállapodását, amelynek értelmében az INA közel 45 százalékát birtokló magyar olajvállalat lesz felelős a horvát cég működtetéséért.

2009. május 18. hétfő, 20:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol Nyrt. a BÉT honlapján közölt tájékoztatása szerint újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az INA tranzakció kapcsán, miután 2009. május 18-án az Európai Bizottság feltétel nélkül hagyta jóvá a hazai olajvállalat és a horvát kormány kötött 2009. január 30-
án kelt részvényesi megállapodást. Ennek értelmében a jövőben a Mol lesz felelős az INA működtetéséért, miután a következő INA közgyűlésen az új Felügyelő Bizottság megválasztásra kerül.

A részvényesi megállapodás alapján a Mol öt tagot delegál az INA kilenc fős felügyelőbizottságába, és ellenőrző befolyással rendelkezik az igazgatóságban. A horvát kormány a szerződés szerint vétójoggal rendelkezik bizonyos esetekben azért, hogy biztosíthassa a nemzeti energia-ellátást, és beleszólhasson az INA stratégiai eszközeit érintő egyes döntésekbe.

A Mol az INA hattagú igazgatóságába három személyt delegál, köztük az elnököt, akinek a szavazata egyenlőség esetén dönt. A kormány szintén három tagot delegál a testületbe.

A részvényesi megállapodás határozatlan időre szól, s addig hatályos, amíg mindkét fél legalább 25 százalék plusz 1 szavazattal rendelkezik az INA-ban.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet