A Mol Nyrt. a BÉT honlapján közölt tájékoztatása szerint újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az INA tranzakció kapcsán, miután 2009. május 18-án az Európai Bizottság feltétel nélkül hagyta jóvá a hazai olajvállalat és a horvát kormány kötött 2009. január 30-
án kelt részvényesi megállapodást. Ennek értelmében a jövőben a Mol lesz felelős az INA működtetéséért, miután a következő INA közgyűlésen az új Felügyelő Bizottság megválasztásra kerül.
A részvényesi megállapodás alapján a Mol öt tagot delegál az INA kilenc fős felügyelőbizottságába, és ellenőrző befolyással rendelkezik az igazgatóságban. A horvát kormány a szerződés szerint vétójoggal rendelkezik bizonyos esetekben azért, hogy biztosíthassa a nemzeti energia-ellátást, és beleszólhasson az INA stratégiai eszközeit érintő egyes döntésekbe.
A Mol az INA hattagú igazgatóságába három személyt delegál, köztük az elnököt, akinek a szavazata egyenlőség esetén dönt. A kormány szintén három tagot delegál a testületbe.
A részvényesi megállapodás határozatlan időre szól, s addig hatályos, amíg mindkét fél legalább 25 százalék plusz 1 szavazattal rendelkezik az INA-ban.
