John Emese, az SZDSZ és Steiner Pál, az MSZP frakcióvezetője elmondta, hogy a városvezetés a helyszínen kiosztott előterjesztés alapján foglalkozott ezzel a kérdéssel. Mint arról az MTI már múlt szerdán beszámolt, a BKV igazgatósága az áfaemelés ellensúlyozására egy alacsonyabb és egy 7,2 százalékos tarifaemelést kezdeményezett a városvezetésnél. John Emese közölte: a kabinet csak az alacsonyabb mértékű díjemelést tartja elfogadhatónak.
A szabad demokrata politikus tájékoztatása szerint a kerékpár-szállítási díj árának emelését várospolitikai okok miatt nem támogatták. Az agglomerációban közlekedő HÉV-ek tarifái pedig azért nem drágulhatnak, mivel ez ügyben csak az állam rendelkezik tarifaemelési jogkörrel - tette hozzá.
Nyáry Krisztián, a városháza kommunikációs igazgatója kifejtette, hogy a kerekítés és a forgalmazhatóság miatt az egyes jegy- és bérlettípusok különböző mértékben drágulnának. A vonaljegy ára 3,4 százalékkal, a 10 darabos gyűjtőjegyé 3,2 százalékkal, a havi bérleté 4,4 százalékkal, a tanuló-nyugdíjas bérleté pedig 4,2 százalékkal növekedne. E szerint egy vonaljegyért 290 forint helyett 300 forintot, a gyűjtőjegyért 2600 helyett 2700 forintot, a metró szakaszjegyért 240 helyett 250 forintot, a havi dolgozói bérletért 9000 helyett 9400 forintot, a tanuló-nyugdíjas bérletért pedig 3550 forint helyett 3700 forintot kellene fizetni.
Az MTI információja szerint vizsgálják annak a lehetőségét, hogy rövidesen egyes járatokon visszaállítanák a kalauzrendszert, és felgyorsítanák a metróbejáratoknál a zárt jellegű beléptetést, ami a korábbi "félkaros" automatákhoz hasonló megoldást jelenthet.
