BUX 138792.55 0,85 %
OTP 44570 1,34 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén már nem várható médiaszabályozás?

Úgy tűnik idén már nem lesz új médiatörvény - hangzott el a NAPI Gazdaság Újraosztódik-e a médiapiac című szakmai konferenciájának kerekasztal beszélgetésén.

2009. április 9. csütörtök, 13:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kereskedelmi médiumok szerint ez jogbizonytalanságot okoz, ám a közszolgálati médiumok szerint nem. Az is kiderült, hogy a többség szerint a jelenlegi jogszabály elavult és nem alkalmas a jelen piaci állapotoknak megfelelő szabályozásra. Az ennek felváltására készülő, a piac által elfogadhatónak tartott, a politika által azonban egyelőre az íróasztalfiók mélyére süllyesztett tervezet sem oldja meg teljesen a túlszabályozottság és a politikai befolyás problémáját.

Sarkady Ildikó médiajogász, a Media Content Consulting ügyvezetője előadásában a tervezett jogszabályt elemezte. Mint megjegyezte, nem feltétlenül baj, hogy a politika kihátrált a jogszabály mögül, tekintettel ara, hogy sok elemével nem ért egyet. A tervezet kapcsán a szakember kiemelte, hogy mindenképpen fontos kérdés az EU-s reklámszabályozásnak való megfelelés és a médiumokra vonatkozó tartalmi követelmények liberalizációja.

A tavaly év vége óta folyamatosan kiszivárgó újabb és újabb jogszabálytervezetek ettől függetlenül a szakma véleménye szerint pozitív irányba változnak. Várdy Zoltán, a Tv2 vezérigazgatója is pozitív változást lát a törvénytervezet korábbi változataihoz képest, szerinte elmozdulás történt a liberalizáció felé.

A beszélgetés résztvevői kiemelték, hogy alapvető fontosságú, hogy a tulajdonviszonyok szabályozása terén előrelépés történjen és lehetővé váljon a csatornák kereszttulajdonlása, illetve az, hogy egy elektronikus médium több csatornát is birtokoljon.

Szerényi Szabolcs
Szerényi Szabolcs

Ez is érdekelhet