BUX 139170.26 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felnőtt a piachoz a direkt marketing

A direkt marketing (dm) szerepének erősödésére hívták fel a figyelmet az előadók a NAPI Gazdaság Újraosztódik-e a médiapiac című konferenciájának végén.

2009. április 9. csütörtök, 20:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hivatal Péter, a Direkt Marketing Szövetség elnöke felhívta a figyelmet az utóbbi évek dm költéseinek növekedésére. Bár 2008-as adatok még nem állnak rendelkezésre, a 2006-os 28,7 milliárd és a 2007-ben direkt marketingre fordított 35 milliárd forint a reklámpiac releváns szereplőjévé teszi a szektort.

A szakember előadásában felhívta a figyelmet a hamarosan életbe lépő reklámtörvénynek a szakma működését megnehezítő szabályozására is. Véleménye szerint káros a piac számára, hogy a direkt marketinggel foglalkozó cégeknek pozitív hozzájárulást kell szerezniük a fogyasztóktól az ajánlatokhoz. Probléma lehet, hogy nem állítható olyan lista, amely tartalmazhatná azon személyek adatait, akik nem kívánnak direkt marketing tevékenységben részt venni, pedig ez minden szereplő számára kívánatos volna. Ezen túl a listabrókerség is tiltott Magyarországon, ezáltal a kiterjedt fogyasztói adatbázisok összeállítása sem könnyű.

Bognár Bertalan, a Magyar Posta üzleti ügyfelek üzletágának vezetője hozzátette még, hogy a jól célzott kommunikációt és a megfelelő szegmentációt elősegíthetik az úgynevezett életmód-adatbázisok, melyekhez piackutatásokra, fogyasztói megkérdezésekre van szükség. Ezek olyan források lehetnek, melyek számos különböző szempontból képesek információt szolgáltatni a fogyasztókról.

Szerényi Szabolcs
Szerényi Szabolcs

Ez is érdekelhet